Bon bini op Bonaire
In februari 2023 reisde collega Hanny naar Bonaire om te ontsnappen aan koude temperaturen en te genieten van aangename zomerse temperaturen. Bonaire ligt in het Caribisch gebied en maakt deel uit van de ABC-eilanden. Om het meeste uit haar reis te halen, huurde Hanny een auto op Bonaire en deelt zij haar ervaring met de via Alamo.be geboekte auto.
Ophalen van de huurauto op Bonaire International Airport
"Bonaire is een klein eiland met een gemoedelijke, relaxed sfeer. Na een comfortabele vlucht van circa 11 uur kwam Hanny aan op Bonaire. De luchthaven is klein en na het ophalen van de koffers is het slechts een korte wandeling naar het autohuurstraatje. In een roze verzamelgebouw zitten alle verhuurders bij elkaar. Omdat Hanny via Alamo.be had gereserveerd, liep zij naar de balie van Alamo/Enterprise/National. Zij werd vriendelijk begroet en de medewerker wist zelfs haar naam. De auto stond al klaar: een rode KIA Sportage, ruim en comfortabel. Er zaten lichte krasjes op, wat op Bonaire normaal is vanwege onverharde wegen in het nationale park."
Met de auto op pad naar Sorobon, Kralendijk en meer...
Sorobon, aan de andere kant van het eiland, is hét surfwalhalla. Er waait vaak een stevige wind die surfers over het azuurblauwe water laat schieten. Ook als u niet van surfen houdt, is het leuk om te kijken. Het plaatsje heeft een relaxte surfvibe en biedt mogelijkheden om rustig te lunchen met de voeten in het zand. Verderop langs de kust ziet u talloze paragliders in de lucht. Met de auto ging Hanny via de zuidkant van het eiland naar haar accommodatie, vlak onder Kralendijk. Onderweg komt u gele slavenhutjes tegen; vroeger moesten koningenslaven uit Rincon lange afstanden lopen om op de zoutvlakten te werken. Het is goed hier even bij stil te staan. Kralendijk is een heerlijke plek; ongeveer 22.000 van de in totaal 24.000 inwoners wonen hier. U vindt er een klein centrum met winkeltjes en veel eetgelegenheden. Bezoek bijvoorbeeld de Salsa-avond op donderdag bij Cuba Company of dineer bij La Cantina of ’t Consulaat. Bij Karel’s aan de haven ligt vaak een imposant cruiseschip en het is ook het vertrekpunt van de watertaxi naar Klein Bonaire.
Duik- en snorkelliefhebbers opgelet
Klein Bonaire en Bonaire zelf vormen een paradijs voor onderwaterliefhebbers. Langs de kust zijn meer dan 60 duik- en snorkelplekken. Via een kleine opening in het rif kunt u de zee in en snorkelt u comfortabel met de stroom mee langs kleurrijk koraal en veel vissen. Hanny zag schildpadden bij Thousand Steps, de Caribische doktersvis, papegaaivissen, jonge keizersvisjes, parelkoffervis, juweelvissen, sergeant-majoorvisjes en meer."
Tips voor autorijden op Bonaire
Wilt u ook een auto huren op Bonaire? Hanny raadt aan een (grotere) SUV te reserveren. "Zij had bijvoorbeeld een SUV IFAR, vergelijkbaar met een KIA Sportage, met goede vering — een must gezien de staat van de wegen op Bonaire. De maximumsnelheid is 60 km per uur. Tip: rijd naar en door het avontuurlijke Washington Slagbaai National Park. Het uitzicht is magisch, maar de weg is onverhard en er liggen stenen. Hanny kreeg daardoor een lekke band. Na contact met Alamo werd de huurauto de volgende dag naar een lokale garage gebracht, waar de reparatie voor nog geen 20 dollar plaatsvond. Vervolgens kon de reis worden voortgezet en genoot Hanny van de rest van de vakantie dankzij het comfort en gemak van een huurauto op Bonaire."